ARSANIZI DEĞERLENDİRİN

 • ODG Arsamı Değerlendiriyor
   
  Değerli  Arsa Sahipleri,
   
  Daha iyi bir yaşam ve güzellik arayışında olan herkes için prestijli ve karlı gayrimenkul projeleri geliştiren ODG, yeni projeleri için arsa arayışına devam ediyor.
  Beklentileriniz çerçevesinde arsanızın üzerinde en karlı projeyi geliştirebilmemiz için arsa bilgi formunu doldurabilirsiniz.
  Konusunda uzman ekibimiz paylaştığınız bilgiler ışığında ön çalışmalarını yapıp sizlerle en kısa sürede iletişime geçecektir.
   
  Sıkça Sorulan Sorular
   
  SORU: Kentsel dönüşüm Riskli yapıların yıkımı konusunda 3/2 çoğunluğun karar alması yeterli olacak. Çoğunluk kararına katılmayan vatandaşlar mağdur olacak mı? Mağduriyetlerinin giderilmesi için ne gibi alternatifler sunulacak?
   
  CEVAP: Çoğunluk kararına katılmayan vatandaşların hisseleri, değeri üzerinden açık artırma ile 2/3 çoğunluğa satılacak. Bu şekilde satılamayan hisseler Devlet tarafından değeri üzerinden kamulaştırılacak.
   
  SORU: Binamızın riskli olduğunu düşünüyoruz ama 3’te 2 çoğunluğu yakalayamıyoruz. Ne yapılması gerekiyor?
   
  CEVAP: Üçte iki oranına bakılmaksızın herhangi bir malik tarafından tespitler yaptırılabilir.
   
  SORU: Oturduğumuz apartmanda (mahallede) 3’te 2 çoğunluğa ulaştık. Ne yapmamız gerekiyor?
   
  CEVAP: Yapınızın riskli alan içerisinde olduğu veya yapınızın riskli olduğunu tespit ettirdiniz ve yapılacak uygulamalar konusunda da 3’te 2 çoğunlukla karar aldınız. Diyelim ki, binanın yeniden yapılmasına karar verdiniz. Birinci aşamada 3’te 2 çoğunluğun dışında kalan paydaşların
  hisselerinin değerini SPK’ya kayıtlı ekspertiz kuruluşlara tespit ettireceğiz ve açık artırma ile anlaşma sağlayan diğer hissedarlara açık artırmaya satışa çıkaracağız. Anlaşma sağlayanların bu payları almaması durumunda bu paylar, Bakanlığın talebi üzerine, tespit dilen rayiç bedeli de Bakanlıkça ödenmek kaydı ile tapuda Hazine adına resen tescil edilecek ve yapılan anlaşma çerçevesinde değerlendirilmek üzere Bakanlığımıza tahsis edilecek. Paydaşların kararı ile anlaşmaya uyularak işlem yapılacak. Bu andan itibaren hak sahipleri nasıl uygulama yapmak isterlerse ona göre uygulama yapılacak.
   
  SORU: Özel sektördeki firmalara biz mi ulaşacağız, belediye bir firma seçip bizimle anlaşmasını mı isteyecek?
   
  CEVAP: 3’te 2 çoğunlukla anlaşma sağlandıktan sonra, söz hakkı hak sahiplerinin olacak, istedikleri firmalarla anlaşabilecekler.
   
  Neden Odg?
   
  Projelerinin minimum değerlenme oranı %42.
  Projelerinin en uzun satış süresi 3 ay 10 gün.
  Projenin teslimini ilk günden garantileyen tek ısparta firması.
  Şu ana kadar teslim ettiği Projelerde %95 müşteri memnuniyeti.
  1 yılda toplam 2 en iyi proje sahibi
  Bölgeni en iyi mimarlık firmalarıyla birlikte çalışıyor.
  En iyi tasarımcılarla aynı anda çalışıyor.
  Ülke içi yurt dışından müşterileri bulunuyor.
   
  Ispartanın’nın en iyi apart projesi sahibi.

FİYAT TEKLİFİ ALIN